Slovak Airgun Field Target Association
http://www.ft-hft.sk/forum/

Pravidlá diskusného fóra SAFTA
http://www.ft-hft.sk/forum/viewtopic.php?f=2&t=1
Stránka 1 z 1

Autor:  Admin [ 23 Jún 2010, 12:34 ]
Predmet príspevku:  Pravidlá diskusného fóra SAFTA

Dodržujte tieto pravidlá, pri prvom porušení budete napomenutý, pri dalšom vylúčený a zablokovaný prístup.

1. Pred zakladaním novej témy (threadu) je užívateľ povinný prehliadnuť fórum, či sa na tému o kterej sa chce niečo dozvedieť nedebatovalo už niekde inde. Ak tak neučiní a vytvorí duplicitnú tému, vystavuje se riziku zmazania danej témy a v prípade opakovania aj zablokovaniu jeho uživateľského konta a IP. Až po tom čo podobnú či rovnakú tému nenájde, je oprávnený založiť novú.

2. Ak sa niekto opýta na niečo, čo tu už bolo preberané neodpovedajte mu "hľadaj", ale radšej vôbec, alebo píšte ďalej k téme.

3. Ak meníte tému založte radšej novú, nezakladajte duplicitné témy - budú zmazané alebo uzamknuté.

4. Neduplikujte svoje príspevky v slede priamo za sebou. Ak chcete doplniť informácie do vlákna a posledný príspevok je Váš, použite tlačítko UPRAVIŤ (Editovať príspevok). Modifikujte a aktualizujte svoj posledný príspevok, nevytvárajte zbytočne nový.

5. Pre sprehľadnenie debaty by užívatelia nemali vkladať obrázky ako odkaz pomocou [img] presahujúce rozmery 800x600 pix, optimálne však 640x480 pix.
Použiť môžete aj službu postimage. http://postimage.org, prípadne ine webové služby pre uloženie fotiek.
Link ktorý sa vytvorí skopírujete a vložíte do príspevku.
Obrázok postavičky musí mať najviac 90x90 pix. Do podpisu nevkladajte žiadne obrázky!
V prípade, že ani po napomenutí sa týmto pravidlom nebudete riadiť, bude vám zablokované užívateľské meno a IP.

6. Zakázané sú vulgarizmy, urážky a osočovanie. Ak máte s niekým osobný problém, neriešte ho verejne, ale použite SS (súkromnú správu). Taktiež nie je prípustné uvádzanie klamlivých, zavádzajúcich a nepravdivých informácií, alebo zámerné uvedenie ostatných členov fóra do omylu. Pri porušení tohto pravidla budete vylúčený bez upozornenia.*

7. Neporušujte zákony SR a krajín EU a k porušovaniu nenabádajte iných.
Nepíšte ako ste zákon porušili či porušujete.

8. Bez povolenia majiteľa fóra je povolená len súkromá inzercia a tá sa musí týkať len vecí okolo vzduchoviek a ich príslušenstva. V bazáre je povolené diskutovať len o cene a stave predávanej veci. Ostatné podrobnosti mezi "kupujúcim" a "predávajúcim" iba cez SS (súkromnú správu).
* Ďalej je zakázaná reklama a komerčná inzercia firiem!
Tak isto aj vkladanie odkazov na iné stránky, diskusné fóra, alebo stránky ktoré ich priamo či nepriamo propagujú, pokial sa to netýka debaty v téme fóra.

9. Šetrite citáciami, tj. nequotujte tesne predchádzajúce príspevky a vyvarujte sa mnohonásobným (vnoreným) citáciam - keď už chcete citovat zmažte všetko čo nesúvisí s vašou odpoveďou. Samostatné smajlíky neuvádzajte ako odpoveď, alebo odpovede typu "ďakujem za vysvetlenie" nemajú informačnú hodnotu, ak chcete poďakovať urobte tak cez SS (súkromnú správu).

10. Ak ste boli napomenutý moderátorom/adminom nereagujte na toto do témy, ale do súkromej pošty. Zatiaľ čo vaše napomenutie je pre ostatných výchovné, reakcia naň je zbytočná.

11. Ak niekto porušuje pravidlá neupozorňujte ho na to vo fóre. Pokiaľ vám to veľmi vadí a nevšimnú si to moderátori, upozornite ich na to pomocou SS (súkromnej správy).

12. Každý kto sa na tomto fóre zaregistruje, nech si po aktivácii účtu aspoň s časti vyplní profil, tj. hlavne bydlisko. Bez tohto budú registrácie priebežne vymazávané a blokovaný ďalsí prístup na fórum.
Ak by mal niekto problém s registráciou, tak nech napíše na: admin@ft-hft.sk

13. Toto je diskusné fórum asociácie SAFTA, jej sympatizantov a priateľov vzduchových zbraní. Akékoľvek znevažovanie činnosti SAFTA, vyvolávanie hádok na fóre, osočovanie jej členov, slovné napádanie a vulgárne vyjadrovanie na fóre bude potrestané a príslušnému užívateľovi bude udelený BAN, alebo bude vymazaný z členskej základne fóra. Členovia SAFTA reprezentujú asociáciu svojím správaním nie len na súťažiach a podujatiach SAFTA, ale aj na diskusnom fóre, preto je vhodné písať a publikovať svoje príspevky v rámci slušnosti a bez emócií.

14. Na fóre je publikovaná časť Bazár. Toto subfórum sa riadi vlastnými pravidlami, ktoré sú zverejnené v príslušnom vlákne v sekcii Bazár.

15. Je zakázané používať dvojitú identitu užívateľa. Takzvané viacnásobné registrovanie toho istého užívateľa pod rôznymi nickmi. Takto registrovaní užívatelia budú mať udelený BAN, prípadne bude prevedený výmaz užívateľa z fóra.

16. Je zakázané kopírovať texty a príspevky z tohto fóra a zverejňovať ich , prípadne ich publikovať na iných diskusných fórach a internetových stránkach bez vedomia autora, prevádzkovateľa a majiteľa tohto diskusného fóra. Takéto plagiátorstvo môže súvisieť s porušením autorského zákona a voči plagiátorovi môžu byť podniknuté právne kroky.

17. Fórum je apolitické. Akékoľvek vyjadrovanie politických názorov, sympatizovanie s politickými stranami, robenie kampane pre strany a komentovanie krokov a činnosti politických strán, vlády, parlamentu a poslancov je zakázané. Komentovanie politickej situácie na tomto fóre taktiež nie je prípustné.


* U tohto platí výnimka a za porušenie budete vylúčený ihneď !

Výnimky povoľuje administrátor diskusného fóra.

Tieto pravidlá platia od 25.06.2010 do vydania novej verzie.

Ste povinný poznať aktuálnu verziu pravidiel!

Stránka 1 z 1 Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/